Ostatnie aktualności

Dziennik Bałtycki środa 4 lutego 2004 r

Wąglikowice. Druhowie zdawali egzamin

Więcej ratowników

22 druhów, w tym dwie panie, uczestniczyło w kursie ratownika medycznego.

22 druhów, w tym dwie panie, uczestniczyło w kursie ratownika medycznego.

Fot. Marcin Modrzejewski

25 druhów członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąglikowicach, uczestniczyło w kursie ratowników medycznych. Do wczorajszego egzaminu, który składał się z trzech etapów, przystąpili niemal wszyscy.

- Szkolenie przeprowadzili strażacy z Portowej Straży Pożarnej Florian w Gdańsku, z którą współpracujemy od sierpnia 2003 roku - mówi Waldemar Hetmański, naczelnik OSP Wąglikowice. - Od tego czasu oprócz pomocy organizacyjnej, koledzy z Gdańska przekazali nam także 12 hełmów oraz 2 aparaty oddechowe.

Co bardzo ważne, szkolenie prowadzone było społecznie. Przeliczając na pieniądze, strażacy z Wąglikowic zaoszczędzili około 7,5 tys. zł, bo tyle kosztowałby komercyjny kurs.

- Nasze kontakty rozpoczęły się poprzez NSZZ Solidarność, który zwrócił się z apelem o pomoc dla OSP Wąglikowice - mówi Krzysztof Taborowicz, dowódca zmiany w PSP Florian. - Pomysł poparli Andrzej Kasprzak, prezes Portu Gdańskiego i kpt. Sylwester Gralak, komendant naszej jednostki. Teraz zawsze, kiedy to możliwe, pomagamy zaprzyjaźnionej OSP.

Strażacy z OSP Wąglikowice dziękują instruktorom - dr Antoniemu Urbanowiczowi, Lechowi Dutkowskiemu, Arkadiuszowi Lichnerowiczowi oraz Markowi Majowi - za bezinteresowną pomoc.

(mar)