Tropem zapachu

26 lutego 2013 roku o godz. 13.47 z polecenia MCPR alarmowy wyjazd sam. gaśn. GCBA4/24 na teren DCT ul. Kontenenerowa 7 – budynek administracyjny. Na całym obiekcie wyczuwa się zapach gazu, trwa ewakuacja ludzi z budynku.

O godz. 13.54 samochód GCBA wraz z oficerem operacyjnym Portu na miejscu. Do zdarzenia przybyła także sekcja z JRG-2 oraz pogotowia gazowe i elektryczne. O godz. 14.15 po kontroli miejsca występowania zapachu urządzeniami eksplozymetrycznymi i nie stwierdzeniu występowania zagrożenia sekcja PSP FLORIAN udała się do koszar.

W drodze powrotnej, ze względu na występuwanie w różnych miejscach zapachu ulatniającego się gazu oficer operacyjny Portu postanowił dokonać kontroli pobliskich firm. O godz. 14.15 sprawdzono Gaspol - bez oznak ulatniania się gazu.

O godz. 14.20 w trakcie kontroli firmy Portserwice stwierdzono silny zapach - efekt spalania odpadów - podobny podobny do gazu. Brak wskazań eksplozymetrycznych. Zapach ten podobny do zapachu gazu wywołał w oddalonym o ok kilometr DCT panikę i ewakuacje osób tam pracujących.

Oficer operacyjny Portu akazał utylizacji odpadów niezgodnych z procesem technologicznym.

Powrót sekcji GCBA do koszar 14.57.