Akcja na staku ms CLYMENE

W dniu 19.06.2013 r. o godz 01.48 Ośrodek Ratownictwa otrzymał zgłoszenie o zasłabnięciu pracownika na statku CLYMENE stojącym przy nabrzeżu Rudowym.

Zadysponowany został zastęp GCBA 4/24 O/II. O godz. 01:55 zastęp ratowników przybył na miejsce zdarzenia. O godz. 01.55 zastęp ratowników przybył na miejsce zdarzenia.

W trakcie rozpoznania, z informacji uzyskanych od współpracowników, okazało się że 3 osoby poszkodowane znajdują się w ładowni nr 5. Zastęp ratowników po dotarciu na pokład główny do zejściówki rufowej ładowni nr 5 asekurował 2 poszkodowanych którzy chcieli pomóc koledze, lecz tracąc świadomość, w ostatniej chwili o własnych siłach opuścili zagrożony rejon. Trzecia osoba poszkodowana znajdowała się w ładowni nr 5 około 10 m poniżej pokładu głównego. Ratownicy w aparatach powietrznych po dotarciu do poszkodowanego stwierdzili całkowity brak z poszkodowanym kontaktu.

Nieprzytomną osobę zastąp za pomoca linki ratowniczej wyciągnął na pokład.

Poszkodowany został przekazany zespołowi medycznemu który znajdował się już na pokładzie głównym. Po podaniu tlenu medycznego oraz opatrzeniu rozciętego łuku brwiowego poszkodowany zastał przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego.

Po zakończeniu działań ratowniczych dokonano pomiaru stężeń gazów w ładowni oraz zejściówkach które wykazały zawartość tlenu na poziomie 10%.

Miejsce wypadku zostało przekazane Kapitanowi z zakazem wejścia do ładowni oraz innych przestrzeni zamkniętych.

Działania zakończono o godz. 03.00.